>
>
3 טעויות שנשים רבות עושות במהלך מרוץ החיים המטורף (ומה כדאי לעשות במקום)

3 טעויות שנשים רבות עושות במהלך מרוץ החיים המטורף (ומה כדאי לעשות במקום)

אין לך זמן לנשום. את מתרוצצת כל היום, מנסה לג'נגל בים החובות והמטלות שלך. הימים, השבועות והחודשים חולפים במהירות… ואיפה את בכל המרוץ הזה? האם גם את מאמינה שהכל יותר חשוב ממך, ואף פעם אין לך זמן להקשיב לעצמך ולקחת פסק זמן? במאמר שלפניך, ריכזתי 3 טעויות שנשים רבות עושות במהלך החיים, כשהן מוותרות על דברים שהן אוהבות, רק כי הן חושבות שזה לא הזמן המתאים, שכולם מסביב זקוקים להן… או שיש להן המון דברים לעשות בשביל כולם… רק לא לעצמן… וכמובן, מה צריך וכדאי מאוד לעשות, במקום.

מחקרים מראים שכדי לחוות אושר וסיפוק, עלינו להזין את הנפש ואת הרגש בדברים שאנו אוהבים. הקשר בין הגוף לנפש הוא בלתי ניתן להפרדה, וכשאנחנו מרגישים מתוסכלים ולא מאושרים – הגוף יאמר את דברו, במוקדם או במאוחר. העניין הוא, שנשים רבות עסוקות רוב הזמן בלרצות אחרים ולהיות הכי טובות בשביל כולם… אבל מזניחות את עצמן, על הדרך. בגדול, אפשר לדבר על 3 טעויות אופייניות שנשים עושות במהלך החיים השוטפים, טעויות שעלולות לעלות להן ביוקר…

טעות ראשונה: לחשוב שהאושר שלכן יבוא על חשבון האחרים.
לחשוב שאם את לוקחת זמן לעצמך, שאת פוגעת בדרך כזו או אחרת באנשים שסביבך – זו טעות גדולה מאוד, שעלולה להוביל אותך להרבה מאוד תסכול ואפילו פגיעה נפשית ופיזית.
לאורך השנים, יצא לי לפגוש לא מעט נשים, שהאמינו שהאושר והסיפוק האישיים שלהן – לא יכולים להתקיים, אלא על חשבון המשימות השוטפות והמחייבות שלהן, למען אושרם ורווחתם שלך היקרים להן, כמו: הבעל, המשפחה או הקריירה. לתפיסתן, המשימה הראשונה והחשובה שלהן בחיים היא להיות שם עבור האחרים, בזמינות של 100 אחוזים – בגוף ובנפש. התוצאה היא, שכל פעילות שאינה משרתת את האחרים – נתפסת על ידן כמעילה באמון ובתפקיד הגדול שנועד להן, והן ממהרות ליישר קו עם האמונה שמנהלת אותן, ולוותר על כל הזדמנות לעשות לעצמן וללבן. בדבר אחד אין מחלוקת: התוצאה היא חיים של שגרה מעייפת ושוחקת, עם לא מעט תסכולים חבויים יותר או פחות.

אז מה את ממליצה לנו לעשות, אירית?
לפקוח את העיניים, ולהבין שדבר מכל אותם דברים נפלאים ויקרים ללבנו לא ייעלם, אם נודה שגם לנו מגיע רגע משל עצמנו. להיפך. גם שגרה נפלאה ומאושרת היא שגרה, וככזו היא עלולה להתגלות כשוחקת, תובענית ומעיקה. דווקא שבירת שגרה, בפעילות מעשירה ואחרת, תאפשר לכן להתמלא מחדש במזון לרוח ולנשמה, מזון שאותו תוכלו להעניק ליקרים לכם, ולהעשיר גם אותם.
המסקנה המתבקשת היא, שכל אישה זקוקה לפעילות פנאי, שתיתן לה פסק זמן ואתנחתא מהשוטף, ותאפשר לה לחזור אל השגרה עם אנרגיה חדשה, ולהעניק הרבה יותר לסובבים אותה. זה לא על חשבונם. זה בשבילם.

טעות שנייה: להיתקע עם התסכול במקום לעשות משהו למען עצמך.
גם נשים שמגיעות להחלטה לעשות משהו ולמען עצמן, משהו שהן אוהבות ויעשה להם טוב, הרבה פעמים לא לוקחות יוזמה ולא עושות כלום.
ולמה? מפני שהן לא יודעות מה הן רוצות… אין להם מושג מאיפה להתחיל ולחפש והן דוחות את הדברים למחר-כך… בסופו של יום, השנים עוברות כלום לא משתנה, הן מוותרות ונשארות עם השגרה והתסכול.
התוצאה היא תסכול כפול ואכזבה אישית, גם בגלל הוויתור על החלום וגם בגלל חוסר היכולת למצוא פתרון ואכזבה מעצמן על כך שהן אינן מסוגלות לעשות משהו טוב למען עצמן.

אז מה את ממליצה לנו לעשות, אירית?
האמת היא שהעולם מלא היצע ואפשרויות, ומרגע שתחליטי שאת רוצה למצוא משהו שיאפשר לך להעשיר את עצמך בחוויות ובפעילויות שונות ממה שאת עושה בשוטף – בין בבית ובין בעבודה, כל מה שעליך לעשות הוא לפתוח את הלב לפקוח את העיניים ולצאת לפעולה בזריזות ובתשוקה כל עוד הרצון חי ופועם.
יש פעילויות בתחום של בריאות וספורט, התנדבויות בקהילה, וגם חוגי העשרה בתחומים שונים כמו היסטוריה, ידיעת הארץ או אומנות שימושית.
ההבדל בין חוגי האומנות לכל היתר הוא גדול ומשמעותי. כשאת יוצאת לטיול בחיק הטבע – את רואה וחווה דברים, וזה כיף גדול, כשאת יוצאת לחוגי העשרה את לומדת מרחיבה אופקים וזה נותן תחושה טובה. אבל כשאת מבלה כמה שעות בחוג אומנות – את מתמלאת בהשראה, את יוצרת מתוכך, הופכת רעיון למוצר שימושי ויפה, את גם נהנית מהחברה הנעימה, משיחות נשים, מהשיחה, ממפגש על כוס קפה עם נשים כמוך, ובנוסף את גם חוזרת הביתה עם מתנות לביתך או לאנשים שאת הכי אוהבת.

טעות שלישית: לחשוב שכוס קפה עם חברה מסדר הכל.
יש לא מעט נשים שמוצאות תחליף לזמן איכות עם עצמן, במפגשים קצרים על כוס קפה עם חברות. מבחינתן, זה הזמן שהן יכולות להרשות לעצמן לפנות לדברים שאינם חלק ממטלות הבית והמשפחה.
הן משכנעות את עצמן שהרגעים הגנובים האלה יכסו על תחושת התסכול והפספוס, וימלאו את החור שיושב לו שם בפנים, מציק ומבקש להתמלא.
התוצאה היא שחוזרים הביתה לאותה שיגרה ולאותה מציאות – בידיים ריקות, זיכרון המפגש נשכח במהירות, הימים והשבועות עוברים וכלום לא משתנה בהרגשה שלך.

אז מה את ממליצה לנו לעשות, אירית?
האמת היא שבילוי עם חברות חשוב מאוד ולעתים יעיל אף יותר מטיפול פסיכולוגי, אולם הוא לא יותר מבילוי קצר וחולף, שלא באמת יכול לספק ריגוש, תחושת הישגיות ומימוש עצמי. כשאת יודעת שיש משהו שאת אוהבת לעשות ומידי שבוע יש לך מפגש שהוא משהו קבוע, את מוצאת את עצמך מחכה ליום הזה בקוצר רוח ובהתרגשות, את מסדרת את כל התכנית השבועית כך שלא יהיה דבר שיפריע או יקלקל לך , את חווה תחושה נפלאה של התמלאות, ציפייה ומימוש עצמי לאורך זמן כפי שאף פגישה על כוס קפה לא תוכל להשאיר בתוכך.

בשורה התחתונה:
הרבה מדי נשים מונעות מעצמן את הפינוקים הקטנים של עשייה למען עצמן, נותנות לחיים לחלוף לידן ומכניסות את עצמן לסד של שגרה ומחויבויות, שעלולה לעלות להן בשמחת החיים, במימוש ובהנאה שלהן וגם בבריאותן…. כמו שראינו במאמר, חשוב שכל אישה תדע לתת גם לעצמה ותמצא משהו שיגרום לה להנאה וסיפוק. כשאת פועלת למען עצמך ונהנית מכך גם כל סובביך נהנים מהשינוי שחל בך, יש לך הרבה יותר אנרגיה בחיי היום יום, את מתמלאת בשמחת חיים ותוך כדי כך את נותנת דוגמא אישית חיובית ומעצימה לכל מי שבמחיצתך.

עכשיו את –
איזה טיפים את יכולה לחלוק עם הקוראות מניסיונך, כדי לחזק אותן ולהמליץ להן על פעילות פנאי מעשירה ומרגיעה. אנא, שתפי אותנו בתגובות, למטה, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולהתעצם.

ומה עכשיו?
אהבת? מוזמנת לשתף עם חברות ומכרות.
מעוניינת לקבל ממני מתנה מדליקה שתגרום לך להתחיל כל בוקר בחיוך?
במיוחד בשבילך כתבתי מדריך בזק להכנת ספלים מצוירים – צעד אחר צעד, מהר ובקלות – ולגמרי בחינם.
לחצי עכשיו על הקישור, והמדריך להכנת הספלים – כבר בדרך לתיבת המייל שלך, באהבה ממני.

הצטרפי למסע

כתבי לי ואדאג להשיב בהקדם,ניתן גם לשלוח הודעת וואטסאפ.

×